Eyevan CARAVAN 48 SMKM Fashion Opticals CARAVAN-SMKM-48
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Similar Products
48 (CARAVAN-BKS-48)
Eyevan CARAVAN-SMKM-48 CARAVAN 48 SMKM Fashion Opticals
Gender
Mens
Gender
Ladies
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Metal and Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Demo Lens
Bridge or Pad
Pad
Fit
Small
Eye Size
48mm
Bridge size
22mm
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
Range
EAN
See All
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
22mm
Eye Size
48mm
Fit
Small
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Metal and Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Mens
Ladies
Lens colour
Demo Lens
Temple Length
145mm