Oliver Peoples OV5503U-1178-51 OV5503U 51 1178 Opticals
Thumbnail
Oliver Peoples OV5503U 51 1178 Opticals OV5503U-1178-51
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Black
Frame Material
Acetate
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Clear
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Medium
Eye Size
51mm
Bridge size
17mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
17mm
Eye Size
51mm
Fit
Medium
Frame Colour
Black
Frame Material
Acetate
Frame shape
Round/Oval
Lens colour
Clear
Temple Length
145mm