Porsche Design P8279 57 57A Opticals P8279-57A
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Porsche Design P8279-57A P8279 57 57A Opticals
Gender
Ladies
Frame Colour
Black
Frame Material
Plastic
Frame shape
Butterfly
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Demo Lens
Lens technology
Demo Lens
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
57mm
Bridge size
13mm
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
EAN
See All
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
13mm
Eye Size
57mm
Fit
Large
Frame Colour
Black
Frame Material
Plastic
Frame shape
Butterfly
Lens colour
Lens technology
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
EAN
Showing 5 of 597 Comments. Click here to read more.
DateScoreCustomer Comment
17 April 2026-Italian brand, made in China.
10 April 2026++Comfortable and stylish with excellent lenses
17 December 2025++As Above
Porsche Design P8279 57 57A Opticals