Porsche Design P8345 50 50E Opticals P8345-50E
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
In Stock
Only One Left - More On Order
Order in the next 3 hours for estimated delivery to United Kingdom by Friday 15 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK next day delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Porsche Design P8345-50E P8345 50 50E Opticals
Gender
Mens
Frame Colour
Blue
Frame Material
Titanium
Frame shape
Panthos (Tea Cup)
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Demo Lens
Lens technology
Demo Lens
Bridge or Pad
Pad
Fit
Small
Eye Size
50mm
Bridge size
18mm
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
EAN
See All
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
18mm
Eye Size
50mm
Fit
Small
Frame Colour
Blue
Frame Material
Titanium
Frame shape
Panthos (Tea Cup)
Frame Type
Full Rim
Gender
Mens
Lens colour
Lens technology
Temple Length
140mm