Arnette AN4318-12382W-53 AN4318 53 12382W Sunglasses
Gender
Mens
Gender
Ladies
Frame Colour
Brown
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Lens Filter
3
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Medium
Eye Size
53mm
Bridge size
21mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
21mm
Eye Size
53mm
Fit
Medium
Frame Colour
Brown
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Mens
Lens colour
Blue
Lens Filter
3
Lens technology
UV Protection
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
UPC
Showing 5 of 597 Comments. Click here to read more.
DateScoreCustomer Comment
17 April 2026-Italian brand, made in China.
10 April 2026++Comfortable and stylish with excellent lenses
17 December 2025++As Above
Arnette AN4318 53 12382W Sunglasses