Calvin Klein CKJ165S-020-53 CKJ165S 53 020 Jeans Sunglasses
Thumbnail
Calvin Klein CKJ165S 53 020 Jeans Sunglasses
Apple Pay
Klarna
PayPal
In Stock
Only One Left - More On Order
Order in the next 15 hours for estimated delivery to United Kingdom by Friday 15 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK next day delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Mens
Frame Colour
Silver
Frame Material
Metal
Frame shape
Aviator/Navigator
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Orange
Lens technology
Mirror
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Pad
Fit
Medium
Eye Size
53mm
Bridge size
17mm
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
Range
UPC
See All
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
17mm
Eye Size
53mm
Fit
Medium
Frame Colour
Silver
Frame Material
Metal
Frame shape
Aviator/Navigator
Frame Type
Full Rim
Gender
Mens
Lens colour
Orange
Mirror
UV Protection
Temple Length
140mm