Carolina Herrera CH0070-S-LHF-56 CH0070 56 S LHF Sunglasses
Thumbnail
Carolina Herrera CH0070 56 S LHF Sunglasses
Frame Colour
Red
Frame Material
Acetate
Frame shape
Square/Rectangle
Lens colour
Red
Lens technology
Gradient
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
56mm
Bridge size
20mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
20mm
Eye Size
56mm
Fit
Large
Frame Colour
Frame Material
Acetate
Frame shape
Square/Rectangle
Lens colour
Gradient
UV Protection
Temple Length
145mm