Carolina Herrera HER0106-S-KDX-55 HER0106 55 S KDX Sunglasses
Thumbnail
Carolina Herrera HER0106 55 S KDX Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Black
Frame Material
Acetate
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Grey
Lens technology
Smoke
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
55mm
Bridge size
20mm
Temple Length
140mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
20mm
Eye Size
55mm
Fit
Large
Frame Colour
Black
Frame Material
Acetate
Frame shape
Square/Rectangle
Lens colour
Grey
Smoke
UV Protection
Temple Length
140mm