Carolina Herrera HER0136-S-K4G-55 HER0136 55 S K4G Sunglasses
Thumbnail
Carolina Herrera HER0136 55 S K4G Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Red
Frame Material
Acetate
Frame shape
Butterfly
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Brown
Lens technology
Gradient
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
55mm
Bridge size
20mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
20mm
Eye Size
55mm
Fit
Large
Frame Colour
Red
Frame Material
Acetate
Frame shape
Butterfly
Lens colour
Brown
Gradient
UV Protection
Temple Length
145mm