Escada SESA46F-A01B-56 SESA46F 56 A01B Sunglasses
Thumbnail
Escada SESA46F 56 A01B Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Silver
Frame Material
Plastic
Frame shape
Cat Eye
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Pad
Fit
Large
Eye Size
56mm
Bridge size
17mm
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
EAN
See All
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
17mm
Eye Size
56mm
Fit
Large
Frame Colour
Silver
Frame Material
Plastic
Frame shape
Cat Eye
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Temple Length
145mm