Escada SESA50F-G21R-51 SESA50F 51 G21R Sunglasses
Thumbnail
Escada SESA50F 51 G21R Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Frame Colour
Tortoiseshell
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Lens colour
Green
Lens technology
Flash
Fit
Medium
Eye Size
51mm
Bridge size
20mm
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
EAN
See All
Bridge size
20mm
Eye Size
51mm
Fit
Medium
Frame Colour
Tortoiseshell
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Lens colour
Green
Flash
UV Protection
Temple Length
145mm