Furla SFU235-56300V SFU235 56 56300V Sunglasses
Thumbnail
Furla SFU235 56 56300V Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Rose Gold
Frame Material
Metal
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Green
Bridge or Pad
Pad
Fit
Large
Eye Size
56mm
Bridge size
20mm
Temple Length
135mm
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
20mm
Eye Size
56mm
Fit
Large
Frame Colour
Rose Gold
Frame Material
Metal
Lens colour
Green
Temple Length
135mm
Watches2U warranty
2 year
UPC
Showing 5 of 597 Comments. Click here to read more.
DateScoreCustomer Comment
17 April 2026-Italian brand, made in China.
10 April 2026++Comfortable and stylish with excellent lenses
17 December 2025++As Above