Michael Kors MK2182U-32883B-55 MK2182U 55 32883B Empire Sunglasses
Thumbnail
Michael Kors MK2182U 55 32883B Empire Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
In Stock
Only One Left - More On Order
Order in the next 18 hours for estimated delivery to United Kingdom by Friday 15 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK next day delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Similar Products
55 (MK2182U-355573-55)
Gender
Ladies
Frame Colour
Tortoiseshell
Frame Material
Acetate
Frame shape
Butterfly
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Brown
Lens technology
Gradient
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
55mm
Bridge size
18mm
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
Range
UPC
See All
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
18mm
Eye Size
55mm
Fit
Large
Frame Colour
Tortoiseshell
Frame Material
Acetate
Frame shape
Butterfly
Lens colour
Brown
Gradient
UV Protection
Temple Length
140mm