Michael Kors MK2195U-39568F-56 MK2195U 56 39568F Harbour Island Sunglasses
Thumbnail
Michael Kors MK2195U 56 39568F Harbour Island Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
In Stock
Only One Left - More On Order
Order in the next 12 hours for estimated delivery to United Kingdom by Friday 15 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK next day delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Clear/Translucent
Frame Colour
Blue
Frame Material
Acetate
Frame shape
Cat Eye
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Lens technology
Gradient
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
56mm
Bridge size
16mm
Temple Length
140mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
16mm
Eye Size
56mm
Fit
Large
Clear/Translucent
Frame Material
Acetate
Frame shape
Cat Eye
Lens colour
UV Protection
Gradient
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
UPC
Showing 5 of 597 Comments. Click here to read more.
DateScoreCustomer Comment
17 April 2026-Italian brand, made in China.
10 April 2026++Comfortable and stylish with excellent lenses
17 December 2025++As Above