Oliver Peoples OV1298T-5311-47 OV1298T 47 5311 Fashion Sunglasses
Thumbnail
Oliver Peoples OV1298T 47 5311 Fashion Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
In Stock
Only One Left - More On Order
Order in the next 18 hours for estimated delivery to United Kingdom by Friday 15 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK next day delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Gender
Mens
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Green
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Pad
Fit
Small
Eye Size
47mm
Bridge size
22mm
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
Range
UPC
See All
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
22mm
Eye Size
47mm
Fit
Small
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Mens
Lens colour
Green
Lens technology
UV Protection
Temple Length
145mm