Smith FOUNDERSLIM-WK2-52 FOUNDERSLIM 52 WK2 Founder Sunglasses
Thumbnail
Smith FOUNDERSLIM 52 WK2 Founder Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Gender
Mens
Frame Colour
Blue
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Medium
Eye Size
52mm
Bridge size
19mm
Temple Length
145mm
Watches2U warranty
2 year
Range
UPC
See All
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
19mm
Eye Size
52mm
Fit
Medium
Frame Colour
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Mens
Lens colour
Lens technology
UV Protection
Temple Length
145mm