Smith OVERDRIVE-N-4CW-61 OVERDRIVE 61 N 4CW Sunglasses
Thumbnail
Smith OVERDRIVE 61 N 4CW Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Mens
Gender
Ladies
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Green
Lens technology
UV Protection
Lens technology
Multilayer
Bridge or Pad
Pad
Fit
Large
Eye Size
61mm
Bridge size
17mm
Temple Length
135mm
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
17mm
Eye Size
61mm
Fit
Large
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Mens
Ladies
Lens colour
Green
UV Protection
Multilayer
Temple Length
135mm