Smith PREP-AOZ-53-BG PREP AOZ 53 BG Sunglasses
Thumbnail
Smith PREP AOZ 53 BG Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Gender
Mens
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Brown
Lens technology
Polarized
Lens technology
UV Protection
Gradient
Bridge or Pad
Pad
Fit
Medium
Eye Size
53mm
Bridge size
19mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
19mm
Eye Size
53mm
Fit
Medium
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Mens
Lens colour
Brown
UV Protection
Gradient
Polarized
Temple Length
145mm