Smith PREP-J5G-59 PREP 59 J5G Sunglasses
Thumbnail
Smith PREP 59 J5G Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Mens
Gender
Ladies
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Brown
Lens technology
Polarized
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Pad
Fit
Large
Eye Size
59mm
Bridge size
39mm
Temple Length
125mm
Bridge or Pad
Pad
Bridge size
39mm
Eye Size
59mm
Fit
Large
Frame Colour
Gold
Frame Material
Metal
Frame shape
Round/Oval
Mens
Lens colour
Brown
UV Protection
Polarized
Temple Length
125mm