Smith REBEL-OXZ-58 REBEL 58 OXZ Sunglasses
Thumbnail
Smith REBEL 58 OXZ Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Mens
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Lens technology
Mirror
Multilayer
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
58mm
Bridge size
15mm
Temple Length
140mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
15mm
Eye Size
58mm
Fit
Large
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Gender
Mens
Lens colour
Blue
Multilayer
UV Protection
Mirror
Temple Length
140mm