Smith SMITHCOLETTE-N-DCD-55 SMITHCOLETTE 55 N DCD Sunglasses
Thumbnail
Smith SMITHCOLETTE 55 N DCD Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 19 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Gender
Ladies
Frame Colour
Blue
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Brown
Lens technology
Polarized
Lens technology
UV Protection
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
55mm
Bridge size
17mm
Temple Length
135mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
17mm
Eye Size
55mm
Fit
Large
Frame Colour
Blue
Frame Material
Plastic
Frame shape
Square/Rectangle
Lens colour
Brown
Polarized
UV Protection
Temple Length
135mm