Smith SNARE-2JK-51 SNARE 51 2JK Sunglasses
Thumbnail
Smith SNARE 51 2JK Sunglasses
Get an extra 10% off with code: WOWTEN
Apple Pay
Klarna
PayPal
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
 30 Day No Hassle Returns
 Free UK Delivery
View our Delivery & Returns Policy.
Similar Products
Gender
Mens
Gender
Ladies
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Purple
Lens technology
UV Protection
Lens technology
Multilayer
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Medium
Eye Size
51mm
Bridge size
20mm
Temple Length
145mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
20mm
Eye Size
51mm
Fit
Medium
Frame Colour
Two Tone
Frame Material
Plastic
Frame shape
Round/Oval
Frame Type
Full Rim
Mens
Ladies
Lens colour
Purple
UV Protection
Multilayer
Temple Length
145mm