Web Eyewear WE0300-5726V WE0300 57 5726V Sunglasses
Gender
Mens
Frame Colour
Clear/Translucent
Frame Material
Acetate
Frame Type
Full Rim
Lens colour
Blue
Lens technology
UV Protection
Lens Filter
2
Bridge or Pad
Bridge
Fit
Large
Eye Size
57mm
Bridge size
16mm
Temple Length
140mm
Bridge or Pad
Bridge
Bridge size
16mm
Eye Size
57mm
Fit
Large
Frame Colour
Clear/Translucent
Frame Material
Acetate
Frame Type
Full Rim
Gender
Mens
Lens colour
Blue
Lens Filter
2
Lens technology
UV Protection
Temple Length
140mm
Watches2U warranty
2 year
UPC
Showing 5 of 597 Comments. Click here to read more.
DateScoreCustomer Comment
17 April 2026-Italian brand, made in China.
10 April 2026++Comfortable and stylish with excellent lenses
17 December 2025++As Above
Web Eyewear WE0300 57 5726V Sunglasses